ОГЛЯДИ РИНКУ

ПІДСУМКИ 2020 РОКУ. Ринок первинної житлової нерухомості. Київ.

2020
2020 рік став роком випробувань для первинного ринку житлової нерухомості Києва. Резонансний вихід з ринку двох з найбільших забудовників, реформа Державної Архітектурно-будівельної Інспекції, COVID-19 і пов’язані з ним карантинні заходи, девальвація гривні та значне погіршення економічної ситуації створили досить складну ринкову ситуацію.
Поповнення ринку новими проектами значно сповільнилося, обсяги введення в експлуатацію впали на 41%, а ринок заповнений пропозицією у вже побудованих будинках на 40%, що є найвищим показником за 7 років спостереження.
Зміни торкнулися і структури пропозиції – на ринку домінують житлові комплекси комфорт-класу. Основна частина попиту зосереджена в цьому сегменті. Зростання інвестиційного попиту на житло бізнес-класу також призвело до збільшення частки комплексів цього класу в структурі пропозиції.
Але, як і будь-яка криза, ця спровокувала прискорення змін у підході до ринку та взаємодії з клієнтом. Активна діджиталізація, оптимізація маркетингових бюджетів та акцент на ефективності маркетингу, коригування цінової політики дозволили не лише зберегти рівень продажів у 2020 році, а й значно перевищити минулорічні показники.

Завантажити UA версію звіту

Завантажити звіт на інших мовах: RU / EN